top of page
IMG_5372.jpg

ONLINE SKY TRACKER İLE GENİŞ AÇI ASTROFOTOĞRAF KURSU

Geniş Açı Astrofotoğrafçılık seviyesini çok daha ileriye taşımak isteyenler için hazırladığımız bu kursta takip cihazı seçimi, çekim öncesi planlama, takip cihazı kurulumu, çekim ayarları, blending ve istifleme teorisi gibi ileri seviye konularda bilgi sahibi olabilecek ve Sky Tracker'ınızı kullanıp fotoğraf çekebilecek bilgi seviyesine erişebileceksiniz.

Tarih
Belirlenecek

Seviye
Orta İleri

Kurs Ücreti
Belirlenecek (KDV Dahil)

Platform
Zoom

Kurs Süresi
6 Saat

Kontenjan
Min. 5 - Maks. 15

NELER ÖĞRENECEKSİNİZ?

1) Takip Cihazları ve Kullanımları
Teorik eğitim süresince kursiyerlerimiz öğrendikleri ekipman kurulumu, polar hizalama gibi ayarları sahada Stellar Xperiences ekibinin desteği ile uygulayacaklar ve pratik beceri kazanabileceklerdir. Samanyolu ve takımyıldız fotoğraf çekimleri için kamera içi fotoğraf çekim ayarlarını ve farklı çekim tekniklerini öğrenebileceklerdir. Uygulama aşamasında ise, kursiyerlerimiz öğrendiği bu ayarlar ile fotoğraf çekme imkanı bulup, kamera içerisindeki gerekli tüm ayarlara hakim olmayı öğrenebileceklerdir.

2) Uygulamalı Cihaz Kurulumu ve Polar Hizalama

Stellar Xperiences ekibi tarafından Sky Tracker kurulumu gösterilecek. 3 farklı cihaz ile Polar hizalama aşamaları simüle edilecektir. (Star Adventurer, iOptron Sky Tracker, Move Shoot Move)

3) Blending Teori | Geniş Açı Astrofotoğraf

Kursiyerlerimiz ayrı ayrı çekilmiş gökyüzü ve yeryüzü fotoğraflarının birbirine nasıl harmanlanması gerektiğini öğrenebileceklerdir

 

4) İstifleme Teori | Geniş Açı Astrofotoğraf

Kursun bu kısmında katılımcılarımız, gürültü türleri ve bu türler ile baş etme yolları, SNR "signal to noise" sinyal gürültü oranı, istifleme işleminin nasıl çalıştığı ve sonuçları, kalibrasyon kareleri gibi astrofotoğrafçılıkta kullanılan temel bilgilere sahip olacaklardır.

 

(PC) Sequator Panellerinin Tanıtımı
Kursun bu kısmında katılımcılarımız Sequator panellerinin fonksiyonlarını, konumlandırılmaları ve temel anlamda işlevlerini öğrenecek ve kullanabilecek bilgiye sahip olacaklardır.

 

(Mac) Starry Landscape Stacker Panellerinin Tanıtımı
Kursun bu kısmında katılımcılarımız Starry Landscape Stacker panellerinin fonksiyonlarını, konumlandırılmaları ve temel anlamda işlevlerini öğrenecek ve kullanabilecek bilgiye sahip olacaklardır.

KURS PROGRAMI

10:00-11:00 Takip Cihazları ve Kullanımları
 

11:00-11:15 Ara


11:15-12:15 Uygulamalı Cihaz Kurulumu ve Polar Hizalama


12:15-13:15 Öğle Arası

13:15-14:30 Uygulamalı Cihaz Kurulumu ve Polar Hizalama


14:30-14:45 Ara

14:45-15:30 Blending Teori

15:30-15:45 Ara

15:45-17:00 İstifleme Teori

17:00-18:00 Soru Cevap

NELER GEREKLİ?

1. Bilgisayar

Tercihen 2 ekran; bir ekranda kurs anlatımını izlerken diğer ekranda uygulama yapabilmek için ideal olacaktır.

2. İnternet bağlantısı
 

* Bu kursa katılmak için herhangi bir fotoğraf ekipmanına ihtiyacınız yoktur.

** Kurs esnasında uygulamalı kutup yıldızı hizalama anlatılacağı için Sky Tracker cihazınızı yanınızda bulundurmanız kursu izlerken bir yandan sizin de deneme yapmanıza yardımcı olacaktır.

KATILIM İÇİN

1. Hüküm ve Koşulları okuyunuz.

2. Hüküm ve Koşulları kabul ediyorsanız buraya tıklayarak Başvuru Formunu doldurunuz.
3. Formu doldurduktan sonra aşağıdaki hesap numarasına kurs bedelini yatırmanız halinde kaydınız alınmış olacaktır.Hesap Bilgileri:


Hesap Sahibi: Mustafa Aydın
IBAN: TR840006400000142980044475
İş Bankası Gölbaşı Şubesi
Şube Kodu: 4298
Hesap No: 0044475

bottom of page