top of page
20200711_untitled shoot-100-Edit-Min Hor

LIGHTROOM İLE ASTROFOTOĞRAF İŞLEME

Adobe Lightroom Classic yazılımı ile geniş açı astrofotoğraf işleme sürecini ve yılların birikimi sonucu oluşmuş iş akışımızı öğrenebileceksiniz.

Tarih
Yakında

Seviye
Başlangıç

Kurs Ücreti
700₺ (KDV Dahil)

Platform
Google Meet

Kurs Süresi
6 Saat

Kontenjan
Min. 5 - Maks. 15

NELER ÖĞRENECEKSİNİZ?

Bu kurs ile Adobe Lightroom Classic panellerine ve kataloglama sistemine hakim olabilir ve RAW formattaki geniş açı astrofotoğraflarınızı doğru bir şekilde işlemeyi öğrenebilirsiniz. Bu kursta Stellar Xperiences ekibinin sizlere sağlayacağı 5 (beş) adet fotoğraf üzerinden eğitmenlerimizin sunacağı iş akışını takip edebilecek ve fotoğraf işlemeyi öğrenebileceksiniz.

Kurs içerisinde Lightroom panellerinin mantığını öğrenerek daha sonra kendi iş akışınızı da oluşturabilecek seviyeye gelebilirsiniz.

Lightroom Panellerinin Tanıtımı
Kursun bu kısmında katılımcılarımız Lightroom panellerinin fonksiyonlarını, konumlandırılmaları ve temel anlamda işlevlerini öğrenecek ve kullanabilecek bilgiye sahip olacaktır.

Kataloglama
Kursun bu kısmında katılımcılarımız Lightroom’un fotoğraf işleme haricindeki bir diğer fonksiyonu olan kataloglama özelliğini tanıyacaklardır.

Fotoğraf İşleme
Kursun son aşamasında ise katılımcılarımız RAW fotoğraflar üzerinden uygulamalı olarak geniş açı astrofotoğraf işleme akışını öğreneceklerdir.

KURS PROGRAMI

10:30-11:30 Lightroom Panelleri ve Kataloglama Tanıtımı
11:30-11:40 Ara
11:40-12:15 Soru & Cevap
12:15-13:30 Öğle Arası
13:30-18:30 İnteraktif Fotoğraf İşleme

NELER GEREKLİ?

1- Adobe Lightroom Classic. Eğer bilgisayarınızda hali hazırda Adobe Lightroom Classic yüklü değilse kurstan 1-2 gün öncesinde buraya tıklayarak Adobe tarafından sağlanan 7 günlük deneme sürümünü edinebilirsiniz.

2- Kurs esnasında mümkünse iki ekran kullanmanızı öneriyoruz. İki ekranlı bilgisayar veya bir bilgisayar - bir tablet şeklinde olabilir. Bir ekranda Stellar Xperiences eğitmenlerini takip ederken, diğer ekranda aynı anda Lightroom’u kullanabilirsiniz. Eğer bu mümkün değilse, o zaman tek ekranı paylaşımlı olarak kullanıp yarısında Zoom yarısında Lightroom kullanabilirsiniz.

Bu kursa katılmak için herhangi bir fotoğraf ekipmanına ihtiyacınız yoktur.

KATILIM İÇİN

1. Hüküm ve Koşulları okuyunuz.

2. Hüküm ve Koşulları kabul ediyorsanız buraya tıklayarak Başvuru Formunu doldurunuz.

3. Formu doldurduktan sonra aşağıdaki hesap numarasına kurs bedelini yatırmanız halinde kaydınız alınmış olacaktır.

Hesap Bilgileri:
Hesap Sahibi: Mustafa Aydın
IBAN: TR840006400000142980044475
İş Bankası Gölbaşı Şubesi
Şube Kodu: 4298
Hesap No: 0044475

STELLAR X EKİBİNDEN LIGHTROOM YAZILIMI İLE İŞLENMİŞ
GENİŞ AÇI ASTROFOTOĞRAFLAR
bottom of page